infocentrum@mesto-zatec.cz

}

Po – Pá: 8-17, So – Ne: 10-16

Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Výstava obrazů Honzy Homoly

1. 11. 2022 | 10:00 - 31. 12. 2022 | 17:00

ART332 je umělecká dvojice muzikanta a výtvarníka Honzy Homoly z kapely WOHNOUT a kurátorky umění Reny Mužíkové. Projekt ART332 úspěšně debutoval v roce 2018 výstavou Homolových obrazů v pražském Mánesu, kde kurátorka představila autorovu unikátní výtvarnou techniku digital akryl 332. Ale start měl 2. října 2017 – výstava cestovatelských fotografií v Litoměřicích. Od Mánesa dvojice úspěšně vystavuje u nás i v zahraničí a ke dnešku má za sebou cca 60 výstav (DSC Gallery Praha, Galerie 1 Praha, Apple Museum Praha, Kunst Gallery Berlin, Muzeum umění Olomouc, In-Out Galerie Wien, Galerie Toyen Praha, Galerie Jefa Kratochvíla Brno, Stadtampfer Linz, atd.).

Projekt ART332 je multižánrový, má velký umělecký přesah a nezabývá se pouze tvorbou a vystavováním obrazů – ačkoli to je jeho doménou. Obraz je vnímám jako prostředek k další komunikaci. Dvojice točí zajímavá videa a dokumenty nejen o samotné tvorbě, ale také realizuje originální nápady, baví se recesí a neustálým překvapením.

Jan Homola

Autor Jan Homola (1976) symbolizuje ve své výtvarné tvorbě bizarně vulgární i křehce citlivý svět, v němž intuitivně glosuje příběhy figur, které se zjevují, bloudí, žijí a umírají v jeho skutečných, paralelních i snových světech a zároveň odkrývá mnohdy absurdní situace, na které reaguje svou typicky výbušnou, groteskní zkratkou.

Homola se pohybuje s lehkostí v prostoru fantazie a provokuje nadsázkou reality. Jeho surrealistická exprese je čitelně hořkosladká, příběhy umí na první pohled šokovat a zároveň v detailu i rozesmát. Pozorovatel se ocitá v autorově imaginaci, kde objeví cit a lásku i tam, kde se tváře zdají být smutkem a hněvem pokřivené.

Silná a kontroverzní, navýsost intimní témata rozvíjí tento výrazný autodidakt mnohdy až s dětskou naivitou i pubertální zvídavostí, což příjemně koresponduje s perfektně vyspělým výtvarným rukopisem. Jeho tvorba má počátek v kreslených denících, které si “vede” už roky. Kresby jsou v základu často vytvořené propiskou či fixem, převádí je na plátno buď klasickou malbou nebo digitální formou – podle chuti a nálady. Nevyhýbá se ani nečekaným kombinacím výtvarných technik, impulzivně používá nevšední materiály. Ve své tvorbě nikdy nekalkuluje. Často se nechává svým vznikajícím dílem vést i do mnohdy absurdních. nahodilých situací, které následně intuitivně a vtipně dotváří.

Jeho narativní díla jsou svébytná, progresivní a způsob prezentace neopakovatelný, vždy plný emocí a ironie. Jedním z poznávacích znaků jeho tvorby je to, že se jeho obrazy čtou. Každý z nich je obohacen o pocit, verš, citaci, glosu, která jej doplňuje, ale nesnaží se nic retušovat ani vnucovat.

Výrazné barvy, poznatelný rukopis, emoce, humor, osobitý výtvarný projev a příběh.

To je Jan Homola.

To je Art332.

Podrobnosti

Zahájení:
1. 11. 2022 | 10:00
Ukončení:
31. 12. 2022 | 17:00
Rubriky Akce:
,

Pořadatel

Chrám Chmele a Piva
Telefon:
+420 725 861 895
E-mail:
info@chchp.cz
View Pořadatel Website

Místo konání

Galerie Sladovna Žatec
Masarykova 356
Žatec, Ústecký 43801 Česká republika
+ Google Mapa
Telefon:
+420 725 111 730
View Místo konání Website
CzechEnglishGermanRussian