infocentrum@mesto-zatec.cz

}

Po – Pá: 8-17, So – Ne: 10-16

Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Příběhy žateckých pomníků

7. 9. 2023 | 16:30 - 18:00

Regionální muzeum K. A. Polánka v Žatci připravilo na čtvrtek 7. září 2023 další historickou procházku. Tentokrát za žateckými pomníky.

„V 16:30 začneme ve Staré papírně v ulici Volyňských Čechů 733 u desek Hanse Kudlicha, kde si připomeneme muže, který „zrušil robotu“. Pak projdeme přes park, kde měl stát pomník ruského revolucionáře Lenina. Na Chmelařském náměstí vzpomeneme na pomník tří „otců chmelařů“. Stával kousek od místa, kde byl v r. 1937 nalezen slavný Žatecký poklad. Podíváme se i k tajemné žatecké kostce v parku pod čeradickou silnicí a také na místo, kde kdysi vyvěral pramen Jana Nepomuckého. Procházku zakončíme v hlavní budově muzea, kde čeká účastníky malé překvapení – část pamětního kamene z podstavce žateckého pomníku se lvem. Ten stával v místech dnešní chmelničky a je součástí výstavy Muzejní zvířetník“, zve na procházku historička muzea PhDr. Milada Krausová, Ph.D.

„Historická procházka však není to jediné, co jsme na čtvrtek 7. září připravili. Od 17:30 bude v hlavní budově muzea následovat představení a autogramiáda nové publikace Milady Krausové Příběhy žateckých pomníků, v níž jsou podchyceny všechny existující i již zaniklé žatecké pomníky a pamětní desky. Jde o první soubornou publikaci na toto téma. Knihu pokřtíme a tím zahájíme její prodej“, zve ředitelka muzea PhDr. R. Holodňáková.

Podrobnosti

Datum:
7. 9. 2023
Čas:
16:30 - 18:00
Rubriky Akce:
,
Štítky Akce:
,
Webová stránka:
https://www.muzeumzatec.cz/kalendar-pribehy-zateckych-pomniku.html

Místo konání

Stará papírna – Regionální muzeum
Volyňských Čechů 733
Žatec, 43801
+ Google Mapa
CzechEnglishGermanRussian