infocentrum@mesto-zatec.cz

}

Po – Pá: 8-17, So – Ne: 10-16

Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Komentovaná procházka po Žatci – Vetřelci a Volavky

20 července | 14:00

Spolek A dál? vás srdečně zve na komentovanou procházku zaměřenou na architekturu a sochařství druhé poloviny 20. století v žateckém Podměstí. Trasa procházky, jež je součástí série Pěškobusem napříč architekturou města, tentokrát povede kolem sochařských realizací, které vznikly při výstavbě nového Podměstí v 60. až 80. letech 20. století. Výklad povedou historička umění Monika Klímová a architektka Eva Sladká.

„V rámci procházky nebudou chybět oblíbené návštěvy běžně nepřístupných míst. Nahlédneme do interiérů 1. ZŠ a Chmelařského institutu. Pokusíme se rozkrýt význam děl a staveb, které často přehlížíme a ukázat dějiny Žatce z trochu jiné perspektivy,“ říká Monika Klímová.

“Tématem se vracíme k počátkům našeho spolku, který zahájil činnost debatou o architektonických kvalitách centra Podměstí v čele s kulturním domem Moskva. Trasa je ale zcela nová, těšíme se na ni i na všechny účastníky,” doplňuje Eva Sladká.

Akce se uskuteční za každého počasí. Na procházku, která se koná za podpory města Žatce, je nutné se předem přihlásit a uhradit stokorunové vstupné prostřednictvím webových stránek spolku A dál? na adrese www.adalprojekt.cz.

Podrobnosti

Datum:
20 července
Čas:
14:00
Rubrika Akce:

Pořadatel

A dál?
Telefon:
725759062
E-mail:
adalprojekt@gmail.com
View Pořadatel Website

Místo konání

Žatec
Žatec
Žatec, Ústecký 43801
+ Google Mapa
CzechEnglishGermanRussian