infocentrum@mesto-zatec.cz

}

Po – Pá: 8-17, So – Ne: 10-16

Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Den ve středověku

3. 8. 2023 | 10:00 - 17:00

35Kč

Regionální muzeum K. A. Polánka v Žatci zve na prázdninovou akci Den ve středověku, která se uskuteční ve čtvrtek 3. srpna od 10 do 17 hodin na muzejní zahradě (vstup vrátky od fary, Husova 678).

„O prázdninách je vždy potřeba vymyslet zábavu pro své ratolesti. A jestli zrovna nemáte žádný nápad, tak vám možná přijde vhod naše muzejní akce, při které se určitě pobavíte všichni! Společně sklidíme naše políčko s pšenicí a žitem, vymlátíme obilné klasy, umeleme mouku na starých žernovech, upečeme placky, uvaříme si polévku a osvěžíme se bylinkovým nápojem. Dopoledne se budeme věnovat také vaření malvazu a výrobě sýra. Po celý den bude připravena keramická dílna, poznávání bylinek, tkaní, ukázky z myslivosti, domácí zvířata, lukostřelba, chůdy, soutěž v hodu podkovou a další hry. Vyzkoušíme si prakticky denní povinnosti či zábavu středověkých obyvatel našeho města“, přiblížil akci Mgr. Miroslav Černý. Vstupné je jednotné 35 Kč, děti do tří let mají vstup zdarma. V případě velkého deště se akce nekoná.

Upozorňujeme, že tento den nebudou zpřístupněny žádné expozice v hlavní budově muzea a Staré papírně. Děkujeme za pochopení.

Podrobnosti

Datum:
3. 8. 2023
Čas:
10:00 - 17:00
Cena:
35Kč
Rubriky Akce:
, ,
Štítky Akce:
Webová stránka:
https://www.muzeumzatec.cz/kalendar-den-ve-stredoveku.html

Místo konání

Regionální muzeum K. A. Polánka, hlavní budova
Husova ul. 678
Žatec, Ústecký kraj 43801 Česká republika
+ Google Mapa
Telefon:
608 200 697
View Místo konání Website
CzechEnglishGermanRussian