infocentrum@mesto-zatec.cz

}

Po – Pá: 8-17, So – Ne: 10-16

Cykloturistika v Žatci

Cyklostezka Ohře je jedna ze čtyř páteřních cyklotras Ústeckého kraje. Čtvrtý úsek cyklostezky Vás provede od královského města Kadaň, přes Žatec až do Loun.

Cyklostezka Ohře – Žatec, úsek č. 4

Jde zhruba o 1.2 km úsek asfaltové cyklostezky o šíři 2.5 m v těsném sousedství moderního areálu žateckého koupaliště a sportoviště s in-line dráhou. Projekt finančně podpořil Státní fond dopravní infrastruktury. Realizace stavby proběhla v roce 2013 s celkovými náklady 3 mil. Kč. Úsek je součástí plánované krajské páteřní cyklostezky Ohře a navazuje na něj cyklotrasa, vedoucí na Nechranickou přehradu, Kadaň a Březno u Chomutova. Druhé napojení vede cyklotrasou centrem královského města Žatce až k turistickému areálu Chrám Chmele a Piva a dále směrem mezi chmelnice k zámku Stekník a do Loun.

Více k cyklostezce nalezntete na: www.cykloohre.cz

Kalendář akcí

Žatec v proměnách času 

Procházka žateckou historií, během níž návštěvníka provází tlukot hodin, pomyslného srdce města. A na konci vyhlídka na současný Žatec. Zábavu, poučení i závěrečný pohled na královské město Vám nabídne radniční věž díky nové expozici Žatec v proměnách času.

Spolupracujeme s

Kavárna Mlsná Koza
Destinační agentura Dolní poohří p.o.

Turistické informační centrum

Městský úřad Žatec 

nám. Svobody 149, 438 01 Žatec – CZ

Telefon: +420 415 736 156

Mobil: +420 702 154 068 

infocentrum@mesto-zatec.cz

www.infozatec.cz  www.mesto-zatec.cz

pondělí - pátek
8:00 - 17:00
sobota - neděle
10:00 - 16:00
CzechEnglishGermanRussian